DEKORACJE OKIEN: ŻALUZJE, SHUTTERSY, ROLETY

DEKORACJE OKIEN: ŻALUZJE, SHUTTERSY, ROLETY

 

Kilka pomysłów na dekoracje okien, które mają istotny wpływ na dozowanie światła i klimat we wnętrzu. Zobaczcie najciekawsze żaluzje, rolety i shuttersy.

 

Ładnie udekorowane okna tworzą wyjątkowy nastrój w mieszkaniu. Podsuwamy kilka wariantów na dekoracje okien: tradycyjnych, dachowych, balkonowych, dzięki którym sami zdecydujecie o wpuszczeniu radosnych promieni słońca do wnętrza. Nie są to firany i zasłony. Czym proponujemy udekorować okna? Żaluzjami, roletami lub shuttersami, które spełniają funkcję dekoracyjną, zaciemniającą i izolującą. Spośród wielu propozycji wybraliśmy dekoracje okien wykonane z solidnych materiałów, w ciekawych wersjach kolorystycznych, które potrafią również świetnie ozdobić wnętrze.

 

Styl aranżacji mieszkania oraz kolor ramy okiennej ma istotne znaczenie w wyborze dekoracji okien.  Do wnętrz z akcentem industrialnym polecamy szczególnie żaluzje aluminiowe (czarne, miedziane) oraz drewniane. W loftach vintage, rustykalnych, mid-century świetnie wyglądają shuttersy w kolorze naturalnego drewna, drewniane żaluzje, beżowe lub jasnobrązowe rolety. W przestrzeniach eleganckich apartamentów – białe, beżowe, czarne, szare rolety. We wnętrzach w stylu shabby chic, prowansalskich, angielskich – shuttersy w kolorze bieli, bambusowe lub białe rolety. Okna domów minimalistycznych i skandynawskich pięknie ozdobi każda wymieniona dekoracja okien, ale w odpowiedniej wersji kolorystycznej, dobranej do elementów aranżacyjnych.

 

Dekoracje okien: żaluzje

Najpopularniejsze i najładniejsze to aluminiowe: czarne, miedziane, stalowe, białe i drewniane. Są doskonałym wyborem dla poszukujących precyzyjnej regulacji światła słonecznego. Takie dekoracje okien najczęściej montuje się w świetle szyby (również w wersji plisów) lub nad wnęką okna. Mają listwy o szerokości: 16 mm, 25 mm, 50 mm, 70 mm. Drewniane żaluzje dodają wnętrzu przytulności, aluminiowe – akcentu industrialnego. Cena: ok. 100-350 zł/m2. 

 

Dekoracje okien: shuttersy

To okiennice wewnętrzne z różnych rodzajów drewna: dębowego, tekowego, lipowego, cedrowego, kompozytowego, czyli mieszanki pyłu drzewnego z tworzywem sztucznym, w różnych kolorach.  Są otwierane, składane, przesuwne, przesuwno-składane. Zbudowane z paneli, które mogą mieć różne szerokości. Najpopularniejsze mają ruchome systemy, jak w żaluzjach, które pozwalają na dozowanie natężenia światła słonecznego. Takie dekoracje okien często montuje się w ramach, wewnątrz otworu okiennego, na krawędzi otworu okiennego, na zewnątrz otworu okiennego (na ścianie). Shuttersy pasują do każdego okna i stylu wnętrza. To bardzo stylowe, ponadczasowe, funkcjonalne dekoracje okien. Tłumią hałas z ulicy, izolują. Latem poprawiają klimatyzację, a w zimie ułatwiają utrzymanie stałej temperatury. Shuttersy są jedną z najciekawszych, ale niestety także najdroższych form dekoracji okien. Cena: 700-2000 zł/m2. 

 

Dekoracje okien: rolety

Oferta jest bogata. Oto kilka rodzajów: ekranowe (w kasecie, wolno-wiszące, do okien dachowych), plisowane, dzień i noc, austriackie, rzymskie. Mają różne materiały, kolory i stopnie zaciemnienia, przepuszczalności światła. Dodają przytulności.  Cena: 50-500 zł/m2

 

Jest w czym wybierać i warto zainwestować w porządne osłony okien. Prócz wspaniałej dekoracji okien zapewniają intymność i komfort we wnętrzu. Zapraszamy do galerii inspiracji.

 

  • Archiwa