DEKORACJE WIOSENNE I TRIKI NA SZYBKĄ METAMORFOZĘ DOMU

DEKORACJE WIOSENNE I TRIKI NA SZYBKĄ METAMORFOZĘ DOMU

 

Poznajcie 30 inspirujących dekoracji wiosennych do domu i 8 trików, dzięki którym wnętrze szybko nabierze nowego, świeżego, optymistycznego wyglądu.

 

Dekoracje wiosenne potrafią szybko odmienić wnętrze. Najlepsze skojarzenia przywołują świeże kwiaty, zielone rośliny i motywy botaniczne, jasne, naturalne, lekkie tkaniny i materiały, osobiste drobiazgi w optymistycznych barwach. Podpowiadamy, jak niewielkim nakładem pracy wyczarować wiosnę w domu. To 8 naszych must-have, dzięki którym dom wygląda jeszcze bardziej oryginalnie i świeżo.

 

 

Zielone rośliny w rattanowych kwietnikach

Nie zdobią wyłącznie salonów. Wprowadzają wiosnę również do sypialni, przedpokoju i łazienki. Palmy, fikusy, monstery, zamiokulkasy, chryzalidokarpusy w rattanowych kwietnikach, które produkowane są z wielu gatunków palm pnących spotykanych w lasach tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej wspaniale odświeżają oraz wypełniają radością i słońcem każde wnętrze. Są bardzo modnymi i pożądanymi dekoracjami wiosennymi.

 

 

Bazie i świeże kwiaty w szklanych wazonach

To dekoracje wiosenne, które dodają wnętrzu świeżego wyrazu i lekkości. Tworzą też subtelną, wielkanocną aranżację, która wkupia się w styl każdego domu. Zawsze wyglądają pięknie i doskonale.

 

 

Subtelne sukulenty

Agawa, aloes, kalanchoe, grubosz, patyczak, sansewieria, eszeweria, wilczomlecz, czy najlepiej znane wszystkim kaktusy swoją najlepszą formę osiągają wiosną, wtedy najszybciej rosną i potrzebują najwięcej wody (mniej więcej raz w tygodniu). Lubią nasłonecznione miejsca. Cień im nie służy i osłabia ich odporność na choroby. Sukulenty są wspaniałymi, subtelnymi dekoracjami wiosennymi ze względu na różnorodne odmiany i niewielkie rozmiary liści, które są bardzo dekoracyjne. Pięknie prezentują się w glinianych, drewnianych, betonowych, stalowych doniczkach, postawione na stole, komodzie, konsoli, w regale. Także gdy są zawieszone w szklanych kulach, wtedy świetnie też dekorują ściany i okna. Najlepiej wyglądają w grupie, w różnorodnych kompozycjach.

 

 

Las zamknięty w szkle

Modne, transparentne słoje, flakony, butle z dobrze dobranymi do siebie roślinami: mchem, paprociami, bluszczem, korą, posadzonymi na odpowiednim podłożu to wspaniały sposób nie tylko na dekoracje wiosenne w domu. To prawdziwe remedium na lepszy nastrój i choroby cywilizacyjne. Powieszone w oknie lub postawione na parapecie z wystawą północną (z ograniczonym dostępem do światła) potrafią zdrowo rosnąć przez lata. Można je stworzyć samodzielnie, albo skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych na rynku.

 

 

Kwiaty w ramach

To na nie warto wymienić kilka starych, oprawionych obrazów lub fotografii. Tworzą dekoracje wiosenne, które wnoszą do wnętrza świeżość i radosny powiew wiosny.

 

 

Papierowe dzieła sztuki

Lekkie, ładne ozdoby z papieru dodają wnętrzu szczególnego nastroju. Kolorowe kwiaty i pompony wprowadzają bajkową aurę do każdego pokoju dziecięcego. Modne rozety, lampiony, lampy wykonane z ekologicznego papieru tworzą dekoracje wiosenne o naturalnej barwie, które rewelacyjnie odświeżają wnętrze.

 

 

Dekoracje wiosenne ze spranego lnu

Obecnie są cenionymi i lubianymi produktami premium oraz ciekawą alternatywą dla wielu materiałów, którą wyróżnia pognieciony design i miękkość w dotyku (uzyskiwana dzięki nowoczesnym technologiom). Obrusy, zasłony, powłoczki na pościel i małe poduszki to szybki sposób na metamorfozę sypialni i przyjemną strefę relaksu w salonie. Takie dekoracje wiosenne zyskują sobie coraz to większą liczbę fanów, doceniających naturalne materiały i kolory. Dodają lekkości i luzu każdej aranżacji.

 

 

Lustro vis-a-vis okna

Jest świetnym sposobem na doświetlenie wnętrza. Wystarczy je zawiesić naprzeciwko okna pod pewnym kątem, a nie płasko. W stronę strefy, która potrzebuje więcej światła. Wnętrze nabiera wtedy blasku.

 

  • Archiwa