Koc i narzuta mają podobne przeznaczenie.

Koc i narzuta to podobne okrycia, jednak różnią się nieco. Różnica wynika z użytkowania i miękkości tkaniny. Poprzez stosowanie koca możemy go użyć jako okrycie podczas zimnych wieczorów. Jak i również może służyć do nakrycia mebla, sofy, czy fotela, tak by nie zniszczyć danego siedzenia.

Narzuta zaś służy wyłącznie jako element dekoracyjny. Jak i również może ona służyć jako ochrona na pościel. Do wyboru różne rodzaje narzut, które funkcje spełniają dekoracyjną, są one bardzo pięknie uszyte, wykonane z najlepszej jakości materiału.

Natomiast koc jest jedynie elementem w domu, który służy nie tylko jako funkcja dekoracyjna. Ale może być również stosowany jako nakrycie i może nam pomóc w zakryciu siedzenia, które jest przeznaczone do pomieszczenia, gdzie się konsumuje pożywienie.

Małe dzieci najczęściej brudzą siedzenia poprzez uczenie się jedzenia i podczas spożywania pokarmów robią niezły bałagan. Dlatego tego rodzaju koc uratuje nam siedzenie przed zniszczeniem. Koc można wyprać i z dnia na dzień będzie jak nowy, a oryginalnie naszyty materiał na siedzeniu zostanie uchroniony przed poplamieniem.